ZKS se už vybarvuje - 8.kolo

Kategorie:  •  

Pomalu se soutěže družstev přehouply do závěrečné fáze, v ZKS máme dvě družstva, která nastoupila v důležitých zápasech o udržení. Éčko bylo v tomto ohledu úspěšné a dokázalo zvítězit na půdě Pozlovic, eFku se naopak nepodařilo získat body a podlehlo doma Zborovicím.

Vzhledem k faktu, že oba zápasy popsali na svých webech naši soupeři, reportáže si můžete přečíst v následujících odkazech:
Pozlovice 3 - 5 Staré Město E

Šachový oddíl TJ Sokol Pozlovice 3 : 5 ŠK Staré Město E
Vlach Karel (ZH) 2101 0 - 1 1903 Skalský Alexandr (Z)
Krajíček Miroslav (Z) 1936 ½ - ½ 1933 Stuchlý Radim (ZV)
Orsák Radim (ZH) 1905 1 - 0 1868 Mrkus František (ZV)
Jakubál Petr (ZH) 1852 0 - 1 1869 Trubačík Josef (Z)
Hlavička Roman (Z) 1687 ½ - ½ 1829 Sedlačík Martin (Z)
Lekeš René (Z) 1652 0 - 1 1627 Nekarda Jan
Dostálek Kamil 1000 1 - 0 1547 Trubačík Pavel
Roubalík Jaromír 1302 0 - 1 1591 Macháček Lukáš



Na nedělní mistrák nemohlo eFko nastoupit v základní sestavě, mládí náhradníků ale zkresluje jejich potenciál a Albert byl v tomto kole blízko úspěchu, nakonec však získal alespoň půlbod.


Zápas se rozhodl o dost dříve, kdy jsme prohráli na třetí, čtvrté a sedmé šachovnici. Smírem se rozešly první dvě desky a také pátá šachovnice.


Za rozhodnutého stavu bojovali již jen o dílčí úspěch Petr Koběrský na šesté a již zmíněný Albert Zelnitius na osmičce.


Obě partie nenašly vítěze a připsalo se po půlbodech na konta obou družstev.
Celkově jsme tak prohráli a je pravděpodobné, že se eFku na příští sezónu uzavírá příslušnost do Krajské Soutěže, naopak úspěšnější bylo Éčko, které dokázalo zvítězit v Pozlovicích a je pravděpodobné jeho setrvání do příští sezony.

Článek na webu hostů zápasu Staré Město F - Zborovice

ŠK Staré Město F 2½ : 5½ ŠO TJ Zborovice A
Studený Radovan (Z) 2083 ½ - ½ 1870 Sas Roman (Z)
Krča Milan (ZV) 2004 ½ - ½ 1996 Petržela Pavel (ZH)
Horsák Antonín (Z) 1890 0 - 1 1881 Prachař Mojmír (Z)
Jungman Petr (Z) 1628 0 - 1 1834 Krejčí Petr (Z)
Mikuláštík Jiří (Z) 1658 ½ - ½ 1811 Nezdařil Miroslav (Z)
Koběrský Petr 1149 ½ - ½ 1799 Šašek Jaroslav (ZH)
Babula Vlastimil 1409 0 - 1 1774 Žalčík Vincenc (H)
Zelnitius Albert 1400 ½ - ½ 1516 Indrák Jiří